PORADY
Wskazówki dotyczące stosowania olejku magnezowego.
Spray do ciała – Najczęściej zaleca się naniesienie na skórę, rano oraz wieczorem przed snem. Jednak ze względu na uniwersalność aplikacji można go stosować znacznie częściej. Wskazana jest aplikacja po każdym wysiłku organizmu takim jak praca fizyczna, trening, uprawianie sportu. Po aplikacji oliwki należy ją lekko wetrzeć w skórę, do odczucia przyjemnego ciepła.  
 
Kąpiel w wannie – Przed wejściem do napełnionej wanny należy nalać olejek. Dzięki temu cała powierzchnia ciała będzie miała możliwość absorbcji magnezu. Działa wtedy silnie odprężająco a dodatek olejków eterycznych sprawi, że kąpiel będzie wyjątkowo relaksująca oraz zdrowa.  
 
Kąpiel stóp – Z wielu względów jeden z najlepszych sposobów dostarczania magnezu. Związane jest to z doskonała przenikalnością poprzez skórę na stopach. Jest ona delikatna i silnie ukrwiona co sprzyja szybkiemu i intensywnemu przenikaniu przez tkankę. Przygotowanie kąpieli należy rozpocząć od dozowania około 100 ml oliwki do ciepłej (37-40C) wody. Moczyć stopy przez około 30 minut, następnie wytrzeć do sucha. Zaleca się po zabiegu nałożyć krem do stóp i nałożyć ciepłe skarpety.  
 
Masaż – użyć olejku do masowania całego ciała. Doskonale się rozprowadza, nadaje uczucie ciepła, ułatwia masaż. Można olejek połączyć z kremem zawierającym wyciągi roślinne. Połączenie takie synergicznie wzmaga działanie zdrowotne.  
 
Kompres (na zimno i na ciepło) – Przy stanach zapalnych należy użyć zimnego kompresu nasączonego olejkiem magnezowym. Przyłożyć do skóry po czym umieścić woreczek chłodzący. Oliwka posiada lekkie działanie przeciwbólowe i odprężające. W przypadku bólów i skurczów mięśni zaleca się stosowanie kompresów na ciepło. Zwilżoną oliwką tkaninę nałożyć na bolące miejsce, następnie owinąć folią i zabezpieczyć np. ręcznikiem. Taki kompres należy utrzymywać przez dłuższy czas, do 3 godzin. Można stosować go w trakcie snu.
Inne zastosowania
Stosowanie olejku magnezowego u zwierząt przynosi wiele dodatkowych korzyści. Prócz tego, że organizm zwierzęcia potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania magnezu, podobnie jak u ludzi, to może on niwelować przykre zapachy.  
Do najważniejszych przesłanek w stosowaniu olejku u zwierząt przemawiają argumenty:  
• Może być stosowany w celu zniwelowania przykrego zapachu sierści. Na jego korzyść przemawia to, że jest całkiem nieszkodliwy, naturalny i dostarcza ważnych jonów magnezu. Jest wolny od toksycznych związków rakotwórczych.  
• Utrzymuje świeżość przez cały dzień i nie zatyka gruczołów.  
• Jest całkowicie bezzapachowy.  
• Działa antybakteryjnie tworząc niekorzystne środowisko dla drobnoustrojów.  
• Można używać go, jako środka na mięśnie, kości i ścięgna zwierząt.  
• Pomaga dbać o sierść i skórę zwierząt posiadających tendencję do zmian i chorób.
Uwagi
Oliwka magnezowa jest preparatem chemicznym takim jak wiele innych stosowanych na co dzień. Tym niemniej, należy przestrzegać podstawowych zasad podczas jej przechowywania. 
Należy ją przetrzymywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Zawsze w zakręconej, oryginalnej butelce. 
Oliwka jest cieczą niepalną w związku z czym nie stanowi zagrożenia pożarowego. Najlepszym rozpuszczalnikiem dla oliwki jest woda. W związku z czym, wszelkie rozlania czy też zabrudzenia należy zmyć czystą wodą.  
Po przedostaniu się do oka, należy przemyć je dużą ilością bieżącej wody.  
W przypadku połknięcia dużej ilości cieczy mogą pojawić się nudności i wymioty. W takiej sytuacji należy zgłosić się do lekarza.
KONTAKT
Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami…
MagOlie 
Zoke Sp. z o.o. 
 
ul. Kościuszki 227  
40-600 Katowice  
 
biuro@zoke.pl  
tel: 690 797 388  
tel: 32 4944380

©2016 - OPENELEMENT. TEMPLATE réalisé par  SENSODE